W co się ubrać na rozgrywki paintballowe?

Każdy paintballowiec, który na poważnie myśli o swoim hobby na pewno zastanawiał się nad odpowiednim strojem jaki może przeznaczyć do tego niewybaczającego błędów hobby. Rozgrywki prywatne czy turniejowe wymagają nie tylko energii i dobrego samopoczucia, ale również… odpowiedniego stroju! W jaki sposób dobrać strój paintball, tak aby nie przeszkadzał i chronił przed ubrudzeniem oraz siniakami?

Co założyć na luźne paintballowe rozgrywki?

Aby w całości czerpać przyjemność z niedzielnego meczu paintballowego ze znajomymi warto poświęcić wcześniej kilka chwil na przygotowanie najważniejszego elementu zabawy jakim jestpaintball strójNa pierwszym miejscu stoi oczywiście dopasowanie swojego stroju do spodziewanych anomalii pogodowych takich jak: deszcz, grad czy śnieg. W zależności od pory roku ważne będzie przygotowanie ciepłych lub przewiewnych ubrań, które nie będą blokowały kończyn podczas ekstremalnego wysiłku. Dobrze dobrane ubrania pozwoli szybko i swobodnie biegać, przeskakiwać przeszkody, turlać się i schylać. Podczas meczu z przyjaciółmi liczy się przede wszystkim dobra zabawa, więc myśl głównie o dostosowaniu stroju paintballowego do temperatury.

Co wybrać na rozgrywki turniejowe?

Wbrew powszechnej opinii turnieje to nie miejsce do świecenia pieniędzmi i chwalenia się drogimi i modnymi ubraniami. O wiele bardziej praktyczne okażą się ubrania w stonowanych kolorach. Należy pomyśleć o tym co założyć, aby nie było nam żal pobrudzonych i zniszczonych ubrań. W rozgrywkach paintballowych nie obowiązuje żaden dress-code. To od Ciebie zależy czy założysz wygodny dres, który ogrzeje Twoje nogi, czy mundur paintball, który za sprawą kamuflażu pozwoli Ci wtopić się w otoczenie. Ponadto, aby dać z siebie wszystko, bardzo ważnym aspektem stroju będą buty. Najlepszym rozwiązaniem będą wojskowe buty z wysoką cholewą, które zabezpieczą stopę przed zamoczeniem oraz zaasekurują kostkę. Buty z wysoką cholewą pomogą również w pokonywaniu trudnych terenów.

Jakie dodatki do stroju paintballowego?

Jakby nie patrzeć, strój paintballowy to idealna okazja, by wykazać się kreatywnością oraz bardzo dobry moment do wypromowania swojej osoby. Gracze paintballowi często decydują się na umieszczenie własnych naszywek i naklejek w dobrze widocznych miejscach swojego mundur paintball. Dzięki takiemu zabiegowi w przypadku zwycięstwa nasze logo na długo zapadnie w pamięci wszystkich uczestników. Co mają zrobić natomiast osoby z okularami? W sklepach paintballowych znajduję się szeroka oferta masek. Paintball maska dla okularnika to nie tylko świetnie zabezpieczenie, często drogich, oprawek i szkieł, ale również niezwykle stylowy i modny dodatek. Najważniejsze do wzięcia pod uwagę podczas zakupu maski jest sprawdzenie czy dany zakup nie będzie blokował i ograniczał ruchliwości. Jakby nie patrzeć dynamika rozgrywek paintballowych wymaga maksymalnego poświęcenia w kwestii ruchliwości. Jeśli chcesz wyróżnić się na zawodach lub rozgrywkach z przyjaciółmi to rób to z głową. Dzięki takiemu nastawieniu zdobędziesz niejedno paintballowe podium.

Add a Comment