Paintball – najlepsze miejsca do gry

Każda osoba, która po raz pierwszy uczestniczyła w grze w Paintball, na pewno nie skończy na tym jednym razie. Tego typu rozrywka zyskuje swoją popularność z każdym rokiem, a miłośników tej aktywności przybywa. Każdy ma jednak swoje preferencje dotyczące zarówno rodzaju gry, jak i miejsca w którym rywalizujemy ze sobą. Poniżej przedstawimy porównanie tego, czy większą frajdę sprawia gra w Paintballa na dworze, czy jednak w hali

Czym jest Paintball?

Paintball jest grą zespołową, podczas której dwie lub więcej zespołów rywalizuje ze sobą, strzelając do siebie nawzajem specjalnym rodzajem karabinów o nazwie marker. Jako amunicja, wykorzystywane są kulki wypełnione barwnikiem spożywczym, który w zetknięciu z obiektem pęka, imitując ranę. W celu zapewnienia bezpieczeństwa, każdy uczestnik rozgrywki ma obowiązek włożenia ochronnego kombinezonu oraz masek chroniących głowę i twarz. Dzięki temu zabezpieczeniu jesteśmy chronieni przed strzałem we wrażliwe miejsce.

Istnieje wiele rodzajów gier oraz aktywności, w które można grać w ramach jednej rozgrywki. Od miejsca, w którym gramy zależy przede wszystkim to, jaka konkurencja będzie najatrakcyjniejsza dla drużyn.

Paintball na hali – zalety i wady

Hala do gry w Paintball jest zdecydowanie najlepszą możliwością dla osób, które pragną uczestniczyć w rywalizacji podczas okresu jesienno-zimowego. Jak wiadomo, w tym okresie szybko zapada zmrok, co może zwiększyć ryzyko potknięcia się lub zrobienia przypadkowo komuś krzywdy w sytuacji, gdy rozgrywalibyśmy rundę na zewnątrz. Poza tym temperatura również nie zachęca do zabawy pomimo kombinezonów. Dlatego właśnie, dla osób, które wytrwale chcą uczestniczyć w rozgrywkach paintballowych również zimą, poleca się wybierać miejsca do gry na hali. Hale do gry w Paintballa to źródło nieskończonych inspiracji w kwestii aranżacji miejsca. Wiele hal złożonych jest z kilku poziomów, gdy każdy poziom odpowiada innej epoce, lub posiada bardzo ciekawe, dodatki które zdecydowanie urozmaicają grę. Najczęściej hale wyposażone są również w odpowiednie oświetlenie, co pozwala na zabawę nawet w późnych godzinach nocnych.

W zależności od powierzchni hali, niektóre miejsca mogą wydawać się ciasne jak na dużą liczbę graczy. Zbyt wielu zawodników na małej hali może spowodować chaos w rozgrywce, co nie będzie przez nas miło wspominane. Dlatego przed wybraniem się na Paintballa na hali, warto sprawdzić jej powierzchnię i dostosować liczbę zawodników.

Paintball na dworze – zalety i wady

Paintball na dworze to z kolei najlepszy wybór na ciepłe i słoneczne dni. Z reguły teren do gry w paintballa jest rozległy i może obejmować zarówno wzniesienia, jak i lasy. To sprawia, iż rozgrywka będzie bardzo urozmaicona. Paintball na dworze będzie doskonałym pomysłem dla większej grupy graczy, która chciałaby uczestniczyć w zawodach jednocześnie. Warto jednak pamiętać o tym, iż pogoda jest kapryśna i w każdym momencie może lunąć na nas deszcz, co znacznie zmniejszy atrakcyjność rozgrywki.

Wybierając miejsce do paintballa zawsze miejmy na uwadze to, jaką mamy porę roku oraz jak duży zespół chce uczestniczyć w zabawie.