Paintball – garść cennych porad

Paintball to fascynująca aktywność dla wszystkich ludzi. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej osób zaczyna się nią interesować lub poszerza swoją wiedzę w tej dziedzinie. Oto kilka istotnych odpowiedzi na jedne z najczęściej zadawanych pytań w sprawie strzelanin pociskami z kolorową farbą.

Pierwsza wizyta – zestaw na start czy wypożyczenie na miejscu?

Jednym z najważniejszych pytań cisnącym się na ustach większości osób rozmyślających o swoim debiucie paintballowym jest: Czy lepiej na pierwszy raz od razu kupić sobie zestaw do gry?”. Najczęściej zaleca się nowicjuszowi wypożyczenie sprzętu na miejscu. Dlaczego? Ponieważ nigdy nie wiadomo czy spodoba się nam taka forma zabawy. Nie ma nic gorszego niż wydanie większej sumy pieniędzy na porządny zestaw startowy, aby po pierwszym spotkaniu stwierdzić, iż to nie jest aktywność stworzona dla nas. Jaka jest ostateczna odpowiedź na pytanie paintball jak zacząć? Najlepiej spokojnie testując różne warianty sprzętu, aby stanowczo stwierdzić, co nam pasuje i co warto kupić.

Celowanie, czyli jak się to robi?

Najważniejszą kwestią podczas gry jest celowanie z markera. Dzięki niemu nie tylko będziemy strzelać, ale także trafiać – a to jest przecież najważniejsza kwestia podczas każdej sesji zabawy. Zatem jak się to robi? Jest wiele sposobów na to. Najłatwiej będzie celować, korygując wystrzał z markera po kulkach, które wylatują. Podobnie w wojsku korzysta się z pocisków smugowych, aby móc łatwiej dosięgnąć przeciwnika. Możemy celować po lufie, z boku lufy, technik jest wiele.

Jeśli jesteśmy pierwszy raz na strzelaninie, to z pewnością znajdzie się ktoś, kto nas przeszkoli w sprawnym posługiwaniu się “bronią”. Jest także możliwość zamontowania kolimatora na markerze tak, aby móc celować przy użyciu obu oczu. Najlepiej przetestować kilka sposobów, aby dowiedzieć się, co sprawdza się najlepiej przy naszym stylu gry. Jeśli mamy wadę wzroku, warto założyć pod okulary ochronne soczewki, aby nasz zasięg widzenia był na równi z innymi.

Paintball – jak celować?

Wiele zmiennych ma wpływ na naszą celność. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że nie zawsze kulki lecą tam, gdzie się tego spodziewamy. Może się też tak stać, iż kulki nie będą pękać lub zrobią to… ale w naszej lufie. Także często nawet idealnie celując w przeciwnika, możemy go nie trafić. Paintball co kupić, by być celniejszym? Pomocny będzie tutaj szybkostrzelny marker dobrej jakości. Im więcej kulek na sekundę tym większa szansa na trafienie. To takie proste!

Zaleca się też granie przez jakiś czas markerem z pompką, którego po każdym strzale trzeba przeładować. Dzięki temu po każdym wystrzale na nowo będziemy musieli nacelować na przeciwnika, co z czasem przełoży się na zwiększenie naszej celności. Oczywistością są też treningi w strzelaniu do stałych i ruchomych celów. Mamy tutaj wiele możliwości, aby się rozwijać.

Wiedza w pigułce

Jeśli pierwszy raz idziemy na strzelaninę paintball, dobrym pomysłem będzie niekupowanie całego ekwipunku, tylko wypożyczenie go na miejscu, aby móc przetestować czy to zabawa dla nas. Podstaw celowania nauczymy się od innych doświadczonych graczy, a z czasem odnajdziemy idealny sposób dla siebie. Celność przyjdzie z czasem, a możemy proces przyśpieszyć, ćwicząc markerem z pompką czy inwestując w szybkostrzelny sprzęt.

 

 

Add a Comment