Splatmaster, czyli dziecięca odmiana paintballu!

Paintball to rozgrywka, która w głównej mierze zdaje się pochłaniać czas dorosłym. Nic dziwnego z resztą w tym dziwnego. Bieganie po trudnych nawierzchniach, bolesne strzały z markerów i ciężka rywalizacja to nie zawsze coś odpowiedniego dla dzieci. Czy istnieje jednak dobra alternatywa dla młodych paintballowców?

Paintball dla dzieci?

Paintballu z pewnością dzieciom przedstawiać nie trzeba. Militarne zabarwienie tego hobby oraz adrenalina jaką wywołują nawet amatorskie rozgrywki przyciągają masę dzieciaków każdego sezonu. Oczywiście nie każde rozgrywki nadadzą się do uczestnictwa najmłodszych. Na całe szczęście dla najwytrwalszych w swoich przekonaniach małych paintballowców coraz częściej organizowane są gry Splatmaster. Splatmaster to nic innego jak paintball dla dzieci, który rządzi się specjalnie dostosowanymi celami oraz zasadami, które mają chronić zdrowie i kondycje dzieci. Podobnie jak w zwykłym paintball, tak i w Splatmaster rozgrywka polega na strzelaniu z markerów kulkami wypełnionymi kolorową farbą. Istnieją jednak znaczące różnice między zwykłym paintballem i paintball dla dzieci.

Splatmaster – bezpieczny paintball dla dzieci

Paintball przeznaczony dla dzieci nie różni się znacznie od jego odpowiednika w świecie dorosłych. Są to za to różnice pozwalające zapewnić dzieciom bezpieczeństwo. Splatmaster przede wszystkim charakteryzuje się:

  • Mniejszą masą i prędkością wylotową kulek – kaliber kulek do Splatmastera wynosi 0,5 cala, a prędkość wylotowa jest nawet trzykrotnie niższa niż w standardowych modelach.
  • Energia pocisku jest ponad 12 razy mniejsza niż ta w “dorosłym” paintballu.
  • Lżejsze markery, które są idealnie dostosowane do częstych upadków i bardziej odporne na mechaniczne uszkodzenia.
  • Obszar, którym objęta jest gra jest dużo mniejszy niż w standardowym paintballu. Dzięki temu paintball dla dzieci jest sportem mniej wymagającym i bardziej przystosowanym do możliwości małych paintballowców.
  • Magazynek markerów jest mniejszy i zwykle ma ładowność do 15 kulek.
  • Przeważającym typem markerów są markery strzelające ogniem pojedynczym. Każda kulka zostaje wprowadzona do komory przeładowaniem. Uniemożliwia to prowadzenie serii, a co za tym idzie, zbyt łatwego trafienia przeciwnika.
  • Specjalne kulki, które należą do miękkiego rodzaju kulek nie zostawiają siniaków. Trafienie jest pozbawione bólu, a jedyny ślad jaki zostawiają to rozchlapana na ubraniu farba.

Świetny pomysł na aktywizację dzieci

Właściwie nie są wymagane specjalne przygotowania. W Splatmaster mogą uczestniczyć dzieci nawet od 10 roku życia i jedynym wymogiem jest przestrzeganie przez dzieci podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz zasad fair play. Bardzo często rodzice mogą oglądać poczynania dzieci ze specjalnie przystosowanych do tego pomieszczeń, by w razie czego pomóc dziecku z opuszczeniem pola bitwy. Splatmaster to świetna zabawa na weekend, która rozpali w dziecku chęć do zdrowej konkurencji i aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Jeśli zastanawiasz się jakie hobby podsunąć swojemu dziecku to bardzo dobrze trafiłeś!